Drużyny biorące udział w Turnieju Kania Cup 2015:

kategoria U-10

I. Organizator:

• Uczniowski Klub Sportowy Kania Gostyń.

II. Miejsce i termin:

• turniej rozgrywany będzie w dniu 20 czerwca (sobota) 2015r, w godzinach 10.00 – 17.30.

III. Cele turnieju:

• promocja i popularyzacja piłki nożnej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację wolnego czasu dzieciom i młodzieży,
  • wpieranie młodych talentów piłkarskich,
  • promocja młodych sportowców i ich osiągnięć.

IV. Warunki uczestnictwa:

• Turniej przeznaczony jest dla dzieci rocznika 2005 i młodszych.

V. Zgłoszenia do turnieju:

1. W turnieju wezmą udział tylko zespoły zaproszone przez organizatora.

2. Zaproszone zespoły powinny potwierdzić udział w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 marca 2015r drogą mailową na adres:

dkabal@wp.pl lub kania@kaniagostyn.pl

3. Imienną listę zawodników reprezentujących drużynę, maksymalnie 15 osób, z datą urodzenia, ze sztabem szkoleniowym i zaznaczeniem osoby pełnoletniej odpowiedzialnej za drużynę oraz nazwę drużyny należy dostarczyć organizatorowi w dniu zawodów.

4. Potwierdzenie udziału w turnieju jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu turnieju i przepisów gry piłki nożnej.

5. Wpisowe do turnieju wynosi 100 zł płatne w dniu turnieju lub na konto klubowe.

6. Osobą odpowiedzialną za drużynę nazywamy osobę, której klub powierzył następujące kompetencje i obowiązki:

• prawo do zgłaszania i wycofania drużyny z rozgrywek,
  • dopilnowania wszystkich formalności,
  • odpowiedzialność za zachowanie się drużyny w trakcie turnieju i po jego zakończeniu,
  • zobowiązany jest do kontaktu z organizatorem w celu otrzymywania bieżących informacji na temat terminarza, kar czy też innych wiadomości,
  • podpisała osobiście formularz zgłoszeniowy potwierdzając wszystkie zawarte w nim treści dotyczące prowadzonego zespołu.

VI. System rozgrywek:

• W turnieju udział weźmie 10 zespołów, które w pierwszej rundzie będą walczyły w dwóch grupach systemem ligowym.
  • W rundzie finałowej dwa pierwsze zespoły z grupy A i B zagrają w półfinałach, następnie w meczu finałowym lub meczu o 3 miejsce. Zespoły z miejsc trzecich zagrają o miejsce 5, z czwartych o 7, a z piątych o 9.

VII. Przepisy gry:

1. Mecze rozgrywane są na boiskach trawiastych o wym. 58x36 m, bramki 2x5 m, pole karne 15x9 m, rzut karny wykonywany z odległości 9 m. Plan boisk przedstawia rysunek 1.

Znalezione obrazy dla zapytania plan boisk na tle pełnowymiarowego boiska

Rysunek 1. Plan boisk na tle pełnowymiarowego boiska piłkarskiego.

2. Czas gry to 2x12 minut z 5 minutową przerwą.

3. Liczba zawodników na boisku to 6 + 1 (bramkarz), a zmiany są dokonywane systemem hokejowym.

4. Obowiązkiem trenera jest dokonywane zmian w jednym miejscu, z boku boiska. Zanim zawodnik wejdzie na boisko, schodzący musi je opuścić. Za niestosowanie się do tej zasady, sędzia może orzec karę minutową.

5. Mecze rozgrywane są piłkami nożnymi nr 4 (350g).

6. Zawodnik samodzielnie wprowadza piłkę nogą – nie może wcześniej wykonać poddania. Odległość przeciwnika 3 m.

7. Bramkarz wprowadza piłkę do gry nogą tylko do połowy boiska, a z gry w dowolny sposób. W każdym z tych przypadków, piłka musi dotknąć podłoża lub któregoś z zawodników, zanim przekroczy połowę boiska.

8. Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika. Odległość muru 5m. Zagranie piłki z rozpoczęcia jest rzutem wolnym pośrednim. Piłka musi pokonać drogę równą swojemu obwodowi, zanim zostanie zagrana przez kolejnego zawodnika.

9. Zawodnicy mogą rozgrywać mecze w „miękkim” obuwiu piłkarskim - obowiązuje zakaz gry we "wkrętach".

10. Nie obowiązuje przepis o spalonym.

11. Za przewinienia podlegające napomnieniu (żółta kartka) stosuje się kary wychowawcze wykluczenia od 2 do 5 min.

12. Zawodnik napomniany karą minutową, odsiaduje ją tylko w wyznaczonym do tego miejscu. Zezwolenie na ponowne wejście zawodnik otrzymuje od sędziego pilnującego czasu upływającej kary.

13. W przypadku gdy drużyna grająca w osłabieniu traci bramkę zawodnik ukarany karą minutową ma automatycznie prawo powrotu na boisko.

14. W przypadku straty bramki przez drużynę grającą w niepełnym składzie w wyniku wykluczenia zawodnika, drużyna może wprowadzić do gry zawodnika innego niż zawodnik ukarany wykluczeniem.

15. Ukaranie zawodnika wykluczeniem (czerwona kartka) automatycznie powoduje zakaz gry ukaranego zawodnika w następnym meczu. Możliwe jest rozszerzenie tej kary o kolejne spotkania, jeśli przewinienie było wyjątkowo brutalne i zasługuje na wyższą karę.

16. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN.

17. Za zwycięstwo w meczu w fazie eliminacyjnej drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów.

18. W rozgrywkach grupowych o kolejności miejsc decyduje:

• większa liczba zdobytych punktów,
  • wynik bezpośredniego pojedynku,
  • lepsza różnica zdobytych i straconych bramek,
  • większa ilość zdobytych bramek,
  • rezultat rzutów karnych wykonywanych po meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W przypadku trzech drużyn posiadających tę samą liczbę punktów o kolejności decyduje dodatkowa tabelka uwzględniająca tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

VIII. Nagrody i wyróżnienia:

• Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe medale i puchary.
  • Każdy z trenerów wybierze również ze swojego zespołu zawodnika, którego organizator nagrodzi statuetką.
  • Każdy zawodnik otrzyma nagrodę rzeczową w postaci akcesoriów sportowych.

IX. Przyjazd, wyżywienie i nocleg

• Przyjazd drużyn odbywa się na koszt własny.
  • Organizator zapewnia ciepły posiłek oraz wodę w czasie trwania turnieju.
  • Na drużyny zainteresowane przyjazdem w terminie wcześniejszym niż data rozgrywania turnieju czekają miejsca noclegowe w Hotelu Restauracji Podleśna w Gostyniu, położonym przy obiektach sportowych. Koszt noclegu z wyżywieniem (3 posiłki dziennie) wynosi 65zł (www.podlesna-gostyn.pl).
  • Koszty noclegu ponoszą zainteresowane zespoły.
  • Zespoły zainteresowane noclegiem prosimy o informację podczas zgłoszenia.
  • Zespoły, które przyjadą już w piątek 19 czerwca mają możliwość treningu lub rozgrywania meczy sparingowych z innymi drużynami uczestniczącymi w turnieju.

X. Postanowienia końcowe:

• Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.
  • Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry, natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział osób chorych.
  • Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach powinni posiadać ważne badania lekarskie .
  • Zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach, obrączkach itp. W przypadku takich zdarzeń uczestniczą w meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na w/w osoby.
  • Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość (legitymacja szkolna) oraz ubezpieczenie NNW we własnym zakresie.
  • Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny, wymienione w powyższych punktach i podpunktach regulaminu, odpowiedzialny jest pełnoletni opiekun drużyny.
  • Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed lub w przerwie meczu, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości osób znajdujących się w protokole zawodów.
  • Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zapisie, organizator ma prawo nałożenia kary określonej w punkcie VIII (patrz podpunkt 1).
  • Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej ma prawo do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie ze zmianą regulaminu - za "sytuację ekstremalną" uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił.
  • Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w trakcie trwania turnieju.
  • Opiekunowie poszczególnych zespołów są odpowiedzialni za powstałe zniszczenia z winy zawodników swoich drużyn uczestniczących w turnieju.
  • Za kibiców odpowiada drużyna i jej kierownictwo. Jeżeli sympatycy danego zespołu zakłócają spokój rozgrywek, organizator ma prawo wycofać zespół z turnieju.
  • Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek.